Nufüs Müdürlükleri Seçim Günü de Çalışacak

Nufüs Müdürlükleri Seçim Günü de Çalışacak

İstanbul Valiliği, seçim dönemlerinde artan nüfus cüzdanı alma, değiştirme ve nüfus kayıt örneği taleplerini karşılamak için ilçe nüfus müdürlükleri ile mobil nüfus noktalarının bugün ve seçim günü hizmet vereceğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, YSK kararı gereğince vatandaşların TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanlarını taşımaları gerektiği hatırlatıldı. Açıklamada, “Ayrıca hizmeti vatandaşın ayağına götürmek amacıyla Valiliğimizce yeni tedbirler alınarak, ilimizin en yoğun ilçelerinde 5 Nisan tarihinde, Fatih Eminönü Yeni Cami Meydanı, Beyoğlu Taksim Meydanı, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Meydanı, Kadıköy İskele Meydanı ve Ümraniye Alemdağ Caddesi İGDAŞ yanında geçici mobil nüfus noktaları oluşturularak hizmete açılmıştır.” denildi. Öte yandan, mobil nüfus noktalarında dün de yoğunluk yaşandı. Yetkililer, seçim zamanının yaklaşmasıyla birlikte mobil noktalara gelişlerin arttığını söyledi.

Bir Cevap Yazın

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Sayfalar

Bu sitedeki içeriğin izinsiz kopyalanması yasaktır. Nufus.com Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının "Vatandaşlık ve Diğer İşlemler" için bilgilenmelerini sağlamak amacıyla yayın yapmaktadır. Hiç bir resmi kurum ve kuruluşla ilişkisi yoktur.
iPortal Kodlayan: Özer Gül